PL / EN

Spotkania edukacyjno-promocyjne w Gminach Zabierzów i Iwanowice

DSCN4573

W dniach 28-29.04.2016r. przeprowadziliśmy lekcje edukacyjno-promocyjne w gminach Zabierzów i Iwanowice w projekcie „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”. Prezentacja interaktywna została przedstawiona w poniższych szkołach:

1. Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, ul. Szkolna 50, 32-080 Zabierzów
2. Gminny Zespół Szkół w Iwanowicach, 32-095 Iwanowice

Uczniowie oraz nauczyciele z gmin: Zabierzów oraz Iwanowice dowiedzieli się, iż w Projekcie bierze udział 69 gmin małopolski. Uzyskali również informację, iż dzięki otrzymanym środkom z Funduszu mogą bezpłatnie pozbyć się azbestu ze swoich posesji. Przedstawiliśmy główne cele Projektu tj.:
a) Poprawa stanu środowiska naturalnego małopolski
b) Zmniejszenie różnic społeczno-gospodarczych między regionami poprzez wyeliminowanie pokryć dachowych z materiałów zawierających azbest
c) Edukacja na temat szkodliwości azbestu i sposobów jego unieszkodliwiania

Młodzież również otrzymała obszerną wiedzę na temat Azbestu. Wyjaśniliśmy poniższe zagadnienia:
a) Co to jest Azbest?
b) Gdzie był wydobywany?
c) Jak trafił do Polski?
d) W jakich gałęziach przemysłu był wykorzystywany?
e) Dlaczego i kiedy jest szkodliwy?
f) Choroby azbestozależne?

W akcji edukacyjno-promocyjnych uczestniczyło 170 uczniów. Aktywni uczniowie otrzymali od nas gadżety reklamowe w postaci: opasek odblaskowych, książeczek, długopisów, kamizelek odblaskowych, koszulek, kredek, breloczków, plecaków oraz ulotek, które zawierają wszystkie niezbędne informacje na temat azbestu i Projektu. Na potwierdzenie naszych działań otrzymaliśmy zaproszenie do kolejnych szkół w gminach partnerskich. Prezentacja interaktywna oraz forma w jakiej zajęcia są prowadzone spotkała się bardzo przychylnymi opiniami ze strony Nauczycieli oraz Dyrekcji szkoły. Dziękujemy bardzo za pomoc w podnoszeniu świadomości wśród mieszkańców małopolski oraz serdeczne przyjęcie.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć dostępnych tutaj

Komentarze nie są dozwolone.

www.swiss-contribution.admin.ch/poland                               www.programszwajcarski.gov.pl                                      www.szczucin.pl